Jesteś tutaj:

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO ZAWARTEGO W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO WYKORZYSTYWANEGO DO PRODUKCJI ROLNEJ

Opis
Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Kogo dotyczy

Producenta rolnego będącego posiadaczem lub współposiadaczem gospodarstwa rolnego (w tym dzierżawcy).

Termin załatwienia

30 dni od dnia złożenia wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Wymagane dokumenty

Czytaj więcej: ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO ZAWARTEGO W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO WYKORZYSTYWANEGO DO PRODUKCJI ROLNEJ

Zmiana stawek opłat za przyjęcie do PSZOK w Gościnie odpadów limitowanych rocznie od dnia 1 stycznia 2022 r.

Wykaz odpadów komunalnych przyjmowanych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Gościnie w ramach wnoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, na które obowiązuje limit roczny:

a)    odpady wielkogabarytowe w ilości 100 kg/rok z gospodarstwa domowego,
b)    odpady budowlane i rozbiórkowe z prac prowadzonych we własnym zakresie (zmieszane odpady z budowy i remontów oraz gruz ceglany) w ilości do 500 kg/rok z gospodarstwa domowego,
c)    zużyte opony w ilości niewskazującej na ich pochodzenie z działalności gospodarczej lub rolniczej w ilości nie przekraczającej 4 sztuki/rok z gospodarstwa domowego.

Stawki opłat ponad limit zamieszczone są w poniższej tabeli:

Rodzaj usługi

Kod odpadu

Cena usługi [zł/kg] brutto

przyjęcie w PSZOK ponad limitowej ilości zużytych opon

16 01 03

1,62 zł

przyjęcie w PSZOK ponad limitowej ilości odpadów wielkogabarytowych

20 03 07

1,16 zł

przyjęcie w PSZOK ponad limitowej ilości odpadów budowlanych i rozbiórkowych

17 01 01                                         17 01 02

0,39 zł

17 09 04                         (zmieszane odpady z budowy, remontów, demontażu)

1,71 zł

Podstawa prawna: uchwała Nr XXXII/297/21 Rady Miejskiej w Gościnie z dnia 21 grudnia 2021 r. w sprawie rodzaju dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Gościno w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, sposobu ich świadczenia oraz wysokości cen za te usługi (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego poz. 5960).

UWAGA!
Z PSZOK mogą korzystać wyłącznie właściciele nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Gościno, którzy złożyli deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i wnoszą opłaty do Gminy Gościno. Przy dostawie odpadów do PSZOK należy okazać dowód wniesienia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za bieżący lub poprzedni miesiąc.

Bądź na bieżąco! Zamów powiadomienia o wywozie swoich śmieci.

Urząd Miejski w Gościnie uruchomił system SEGREGO, który umożliwia mieszkańcom w wygodny sposób wyszukać swój harmonogram odbioru odpadów, a nawet zamówić przypomnienia o nadchodzących terminach wywozu śmieci czy płatnościach.

WYGODNY DOSTĘP

System jest bezpłatny, mieszkańcy mają do niego dostęp w aplikacji mobilnej „BLISKO” dostępnej na Android i iOS. Dzięki aplikacji będziemy otrzymywać przypomnienia na telefon i dodatkowo wszystkie informacje będą zawsze pod ręką.

BLISKO poza Gospodarką Odpadami w Gminie udostępnia subskrypcję wiadomości od innych lokalnych nadawców np. „Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego” czy „Koronawirus – serwis informacyjny”.

Czytaj więcej: Bądź na bieżąco! Zamów powiadomienia o wywozie swoich śmieci.

Punkt Konsultacyjny Programu Priorytetowego Czyste Powietrze

Informujemy, że został uruchomiony Punkt Konsultacyjny rządowego Programu Priorytetowego Czyste Powietrze w Referacie Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gościnie na ul. Lipowej 13. Adres e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje na temat Programu Priorytetowego Czyste Powietrze oraz portal beneficjenta dostępne są na stronie: https://portal.wfosigw.pl/ 

 Założenie konta na portalu beneficjenta jest pierwszym i najważniejszym krokiem w procedurze aplikowania o dofinansowanie.

 

 

Video

Linki

 
 
 
 
                           
                  
 
         
 
                   

                 
                 
  
 
 

Punkty Przedszkolne

Gościńskie Centrum Sportu

Dom Kultury w Gościnie na FB

Dom Kultury w Gościnie