Jesteś tutaj:

Kampania Społeczna Województwa Zachodniopomorskiego

 

 

Alkohol za kierownicą – nie zgadzam się!

Okres wakacyjny to niestety czas, w którym dochodzi do wielu wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. W odpowiedzi na to Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego, w partnerstwie z Zachodniopomorską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, rozpoczął kampanię społeczną propagującą trzeźwość podczas prowadzenia pojazdów.
Kampania zakłada oddziaływanie na nietrzeźwych kierowców poprzez inne osoby, mogące mieć wpływ na ich decyzję o włączeniu się do ruchu i mogące temu zapobiec. Przyjęto założenie, że postawa osób towarzyszących może mieć wpływ na pijanych kolegów, przyjaciół, partnerów, którzy lekkomyślnie, bez zastanowienia, bezrozumnie podejmują decyzję o kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwym. Sytuacje takie mają często miejsce podczas imprez, spotkań towarzyskich czy rodzinnych – wskazuje na to zwiększona częstotliwość wypadków podczas weekendów. Kampania rozpoczęła się pod koniec czerwca 2014 r. i będzie trwała przez okres wakacyjny na terenie Pomorza Zachodniego.
W ramach kampanii w Internecie pojawił się spot wideo w formie viralu, który zawiera przekaz "Pomimo, że jesteś młody, brak odpowiedzialnego zachowania, asertywnej reakcji może sprowadzić na Ciebie czy osoby w Twoim otoczeniu śmierć". Stworzony został także specjalny profil fan page na portalu Facebook pod adresem www.facebook.com/alkoholzakierownica. Będą tam przekazywane informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wpływu alkoholu na kierowcę, konsekwencji karnych, sposobów interwencji oraz dobrych praktyk asertywnego zachowania. Kolejnymi narzędziami kampanii są plakaty, które we współpracy z samorządami eksponowane będą m.in. w zachodniopomorskich klubach i dyskotekach. Na dystrybutorach 30 stacji benzynowych w regionie pojawiły się specjalne naklejki z hasłem „Alkohol za kierownicą – nie zgadzam się!”.

Facebook: www.facebook.com/alkoholzakierownica
Klip wideo: https://www.youtube.com/watch?v=pEnKdsvk_O4

Video

Linki

            
                  
 
         
 
                   

                 
                 
  
 
 

Punkty Przedszkolne

Gościńskie Centrum Sportu

Dom Kultury w Gościnie na FB

Dom Kultury w Gościnie