Jesteś tutaj:

 

Ważne

 
 
 

Przyjdź z dzieckiem do Biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu ,, Mała książka – wielki człowiek”

 

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym ( 3 – 6 lat ) do Biblioteki Publicznej w Gościnie oraz Filii Biblioteki w Robuniu po odbiór Wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego , Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice -  przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania bibliotek.

Dzięki akcji, dziecko pozna ważne  miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa( bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Książka jest znakomitą rozrywką, zdrową ucieczką od nudy i świetną alternatywą dla mediów, szczególnie , że dzieci coraz dłużej wolny czas spędzają przed ekranem urządzeń elektronicznych.
Czytanie to wielka przyjemność, ale i  nauka wpływająca na rozwój dziecka. Czytanie buduje więź emocjonalną, daje dziecku poczucie bliskości i bezpieczeństwa, uspokaja , wzmacnia poczucie przynależności do rodziny. Udział w naszym projekcie jest bezpłatny!

                                       
                                                   ZAPRASZAMY

 

Video

Linki

 
 
 
 
                           
                  
 
         
 
                   

                 
                 
  
 
 

Punkty Przedszkolne

Gościńskie Centrum Sportu

Dom Kultury w Gościnie na FB

Dom Kultury w Gościnie